Manevi Yükselme Şeridi Üç Aylar

Author: Wise Institute - min read. - Post Date: 01/10/2024
Clap

Kur’ân’ın işaretleri ve Sünnet’in açık ifade ve işaretleri ile kutsallığı ortaya konan ve mü’minlerin asırlardan beri manevî hayatları adına değerlendirdiği, bütün sene içine yayılmış mübarek gün ve geceler bir mü’minin hayatında önemli bir yer işgal eder, etmelidir. 12 Ocak 2024 günü “kutlu zaman dilimi üç aylar” başlıyor.

Bir şeyden tam istifade edebilmek için onu bilmek gerekir. Üç ayları ve bu üç ayların içindeki değişik duraklar, konaklama ve dolma yerleri sayılabilecek mübarek geceleri tanıma ve onlardan istifade adına WISE Institute olarak, hikmet.net sitesinden de yararlanarak bir bülten hazırladık. Buradan okuyup indirebilirsiniz...

İnsan bu dünyada bir yolcudur. Yolculuğun neticesi ya sonsuz nimetleri ile cennet olacak ya da cehenneme varacaktır. Neticede cenneti kazanmak için dünyada belli şeyleri yapmak, dinin çizdiği sınırlar içinde hareket etmek gerekiyor. Cennete giriş Allah’ın lütfu ve rahmetiyledir; ancak cennetteki ekstra ikram ve ihsanlar için insanın dünyada hazırlık yapması gerekir. Dünyada yapılan her şey birer cennet nimetine dönüşecektir. Bunun için farz ve mükellefiyet olarak yaptıklarımızın yanında ekstradan yapılanlar ve belli zaman ve mekanların maneviyatımıza fazladan kattıkları sınırlı bir zaman diliminde yaşadığımız bu dünyada çok önemi haizdir. İşte “Üç Aylar” da bu ekstra kazanma zaman dilimleridir.

Bu bülten ile beraber mübarek geceler/kandiller alakalı farklı yazılarımızı wiseinst.org sitemizden okuyabilirsiniz. Ayrıca hikmet.net sitesi ekibinin hazırladığı Üç Aylar Bülteni’ni de siz değerli okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz.

Her türlü talep ve sorularınızı [email protected] e-mail adresimiz yoluyla bize iletebilirsiniz.

Bu dünyadaki zirvesi Bayram, ahirette cennet ve cemâlullah olan bu manevi yükselme şeridinin hakkını verme dileklerimizle...

WISE Institute Manevi Yükselme Şeridi ÜÇ AYLAR Bültenini buradan okuyup indirebilirsiniz...

Author: Wise Institute - min read. - Post Date: 01/10/2024